Nezih Hakkında


Mutlu bir yaşamın vazgeçilmez temel koşulu; sağlıklı olmak ve bunu devam ettirmektir.

Bu bilinçle 25 yıldır sağlık sektöründe faaliyet gösteren kurumumuz, 2004 yılından beri Özel Bakım Hizmeti vermektedir.

"Nezih Yaşlı Bakım Merkezleri” olarak 25 yıldır sosyal alanda geniş hizmet kalitesi ve uzman kadromuz ile sizlere ve sevdiklerinize dünya standartlarında hizmet sunmaya devam ediyoruz. 

Yaşlı insanların yaşamlarını haysiyetle sürdürebilmesi ve bağımsızlığını muhafaza etmesi, aile bağlarını koparmadan huzur içerisinde yaşayabilmesi için çalışıyor ve çalışmaya devam etmekteyiz.

Bütün yaşlılarımız keyifli ve kaliteli bir yaşam sürdürmeyi hak eder. Nezih Yaşlı Bakım Merkezleri olarak bu doğrultuda yaşlılarımızın yaşadıkları her dakikanın tadını almaları ve hayata daha mutlu bakmaları için, hayal ettikleri yaşam alanlarını oluşturarak huzur ve sevginin bir arada olduğu bir mekân yaratmayı kendimize görev ediniyoruz.

Nezih çatısı altında yaşayan tüm sakinlerin hastalıkları gereği sürekli gözetimine özen göstermek, ihtiyaç duyan yaşlılarımıza 24 saat sağlık hizmetti sunarak hayat kalitesini artırıp onlara Nezih ortamlar sunmak önceliğimizdir. 

Amacımız; sağlıklı mutlu kaliteli bir yaşamın tüm unsurlarını “Nezih” çatısı altında olan herkesle paylaşabilmektir.
Misyonumuz

Uzmanlaştığımız tüm bakım hizmetlerinde etik ilkelerden ödün vermeden, yaşlı haklarına saygı duyarak, modern tesisleri ve kaliteli bakım hizmeti ile öncü ve referans bakım merkezi olma özelliğimizi sürdürüyoruz.

 

Vizyonumuz

Yaşlılarımızın yaşam kalitesini artırmak için dünya standartlarında kaliteli bakım hizmetini toplumun çoğunluğuna ulaştıran, öncülük rolünü üstlenen yaşlı bakım merkezi olmayı hedefliyoruz.

Temel Etik Tavrımız

- Her insanın eşsiz olduğuna inanırız.

- Sakinlerimizin ve ailelerinin değerlerine, geleneklerine, alışkanlıklarına, dini ve siyasi tavırlarına saygı gösteririz.

- Sakinlerimize ve ailelerine hayatın uç olaylarında eşlik ederiz.

- Sakinlerimizin hatıralarını saygıyla muhafaza ederiz.

Bakım Anlayışımız

- Sakinlerimizin bağımsız ve bireysel bir yaşam sürmesini, toplum yaşamına katılımını teşvik ederiz ve özel alanlarına saygı gösteririz.

- Sakinlerimizi bir bütün olarak görürüz ve bakım sürecini bireysel olarak, yoğun bir biyografi çalışması temelinde şekillendiririz.

- Yaşam kalitesini ve rahatlığı artırmak için konuklarımızın becerilerine, ihtiyaçlarına ve sorunlarına odaklanırız.

- Ev sıcaklığında bir ortam yaratmak için sakinlerimizin ailelerini ve dostlarını bakım sürecine dahil ederiz.

- Terapistlerle, doktorlarla, hastanelerle, din adamlarıyla, yüksek okullarla ve diğer kurumlarla işbirliği yaparız.

Bakım Kalitemiz

- Bilimsel bir kurulun katılımıyla bakım biliminde elde edilen en yeni bilgilere göre çalışıyoruz.

- Organizasyon yapılarımızı ve bakım süreçlerimizi kurum çapında uygulanan bir kalite yönetim sistemi temelinde şekillendiriyor ve sürekli olarak performansımızı ve elde ettiğimiz sonuçları kontrol ediyoruz.

- Günlük çalışmalarımızı yansıtıp bu şekilde sürekli iyileştirme sürecimizi teşvik ediyoruz.

- Düzenli olarak meslek içi eğitim alan kalifiye personelimiz sayesinde mümkün olan en iyi bakımı ve özeni garanti ediyoruz.