HİZMETLERİMİZ

GÜNDÜZ BAKIM İLE EVDE BAKIMYaşlı bireylerin yaşam kalitesinin artırılması amacıyla Nezih Yaşlı Bakım Merkezleri güvencesi ile Gündüz Bakım ve Evde Bakım Hizmetleri bünyemizde faaliyet göstermeye başlamıştır

GÜNDÜZ BAKIM HİZMETLERİ

Ayakta tedavisi mümkün olan yaşlılarımızın, evlerinden ve sevdiklerinden en önemlisi de anılarından ayrılmadan gün içinde sabah gelip akşam evlerine dönebilecekleri şekilde gün içinde profesyonelce gündüz bakım hizmeti alabilirler. Amaç yaşlıyı daha sosyal ve canlı tutmak kendini daha iyi hissetmesini sağlamaktır. Buna ek olarak yaşlılarımızın kendi uğraşlarını devam ettirmek, kitaplar ile okuma zevkini hissettirmek yeni uğraşlar edindirmektir. 

Yaşlının bakım ihtiyacı; yaşlı bakıcılar, yaşlı bakım teknikerleri, hemşireler ve doktorlar tarafından karşılanmaktadır.

Bakım evlerinde verilen günlük bakım hizmeti yaşlıların evden çıkmasına olanak vermekte sosyalleşmesini, eğlenceli aktivitelere katılmasını ve hobilerini sürdürmesini sağlamaktadır.
 

Gündüz Bakımın Faydaları
 

Birçok yaşlı sosyal aktivitelere katılmaktan ve verilen günlük bakımdan bedensel ve ruhsal olarak fayda sağlamaktadır. Yaşlılar evinde sevdikleriyle beraberken bir yandan da gün içerisinde profesyonel bir kurumdan fayda sağlamanın keyfini yaşamaktadırlar. Maliyeti kişiden kişiye değişse de, evde sağlanan bakımdan daha uygundur.
 

EVDE BAKIM HİZMETİ
 

Evde bakım ilk önce aile bireylerinin katılımı ile başlar, daha sonra deneyimli ve eğitimli kişiler tarafından ev ortamında profesyonel bakıma geçilir ve devam eder. Evde bakım hizmeti genel olarak sağlık hizmetinin ev ortamında kişinin bakımına yardımcı olan kişilerle birlikte bireyin sağlığının iyileştirilmesi veya geri kazandırılmasını sağlamak için sürdürülen faaliyetlerdir. 

Yaşlının veya yakınlarının talebi ve hizmetin gereklerine göre gece ve gündüz, hafta sonu ve tatil günleri dahil olmak üzere gerektiğinde yirmi dört saat kesintisiz hizmet verilebilir. İhtiyaç durumunda belirli saatlerde de ve saatlik evde bakım hizmeti de verilmektedir. 

Hizmetlerimiz sosyal çalışmacı, psikolog, doktor, hemşire, fizyoterapist, diyetisyen ve uğraş terapisti ve yaşlı bakım personelinden oluşan mesleki personellerimiz tarafından sunulmaktadır.
 

Diğer evde bakım hizmetlerimiz;

- Psikolojik Destek Hizmeti (Yaşlıların psikolojik değerlendirilmeleri yapılarak yetenek ve ilgilerine göre çeşitli işlerle meşgul olmalarını sağlamak, boş zamanlarını değerlendirme çalışmalarına katkıda bulunmak, düzenlenen sosyal, kültürel etkinliklere katılımlarını sağlamak, evde bakım süreci değerlendirilerek Yaşlının psikolojik sorunlarını tespit etmek ve bu sorunları yaşlı ve yakın çevresi ile mesleki ilişki kurarak çözümlemek için bu hizmete başvurulmalıdır.)

- Diyetisyen Hizmeti ve Sağlıklı Beslenme

- Evde Hemşire

- Evde Bakım Görevlisi

- Evde Doktor

- Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

- Tıbbi Cihaz ve Malzeme

- Eğitim

- Alzheimer Bakımı

- Demans Bakımı

- Teknik Servis Hizmeti (Yaşlıların evlerinde onarılmasını istedikleri ve görevli teknik elemanların yetki alanında bulunan elektrikli ev aletleri, sıhhi tesisat, boya, her türlü onarım gibi teknik konularda yedek parça ve diğer gerekli malzemenin yaşlı tarafından sağlanması koşuluyla bakım ve onarımlarını yapmak)